Průvodce destinacemi
Vybrali jsme pro Vás....

Paříž

Francie

Paříž (francouzsky Paris) je hlavní a zároveň největší město Francie. Důležitou úlohu sehrává v oblasti světové módy, gastronomie i umění. Díky přezdívce "město světel" je považované za jedno z nejromantičtějších míst světa. Je taktéž nejnavštěvovanějším městem na světě s návštěvností více než 30 miliónů turistů ročně. Důvodem, proč je Paříž tak oblíbený u turistů jsou především historické památky a překrásná místa, nespočet muzeí a také noční život a celková atmosféra Paříže. Využijte přímé lety z Prahy a užijte si pohled z Eiffelovy věže, který stojí za to!

Londýn

Spojené Království

Londýn se nachází v jihovýchodní části Velké Británie. Londýn je jedním z nejpůsobivějších a nejdůležitějších měst světa a sídlem britské královské rodiny. Londýn je místo, kde se setkává historická minulost a živoucí současnost. Směs historie, přelomové architektury a kultury vytvořila úchvatné a neustále se vyvíjející město. Tato živá metropole zahrnuje rozličné kultury svých obyvatel, jež se navenek projevují v kuchyni, obchodech, hudbě a celé řadě festivalů. Nachází se zde čtyři Památníky Světového dědictví - Westminsterský palác, Tower, Maritime Greenwich a zahrady Kew. A pokud hledáte skvělé místo k nákupům, rozhodně se vydejte na Oxford Street, kde na Vás čeká jeden obchod vedle druhého.

Řím

Itálie

Řím je hlavní město Itálie a zároveň jedno z nejstarších míst Evropy, jelikož byl založen před více než 2 700 lety. V tomto období se stal Řím hlavním sídlem Římské říše, která byla svého času největší mocností starověku. Z tohoto období pocházejí i největší památky, které dodnes lákají milióny turistů z celého světa. "Věčné město", jak se Římu přezdívá, je nádherné město, tak pojďte i Vy objevit jeho historii, S našimi levnými letenkami s odlety z Prahy tam můžete být v průběhu dvou hodin a to za opravdu skvělé ceny. 

New York

Spojené státy Americké

New York je úžasným městem mrakodrapů, kouzelných míst, muzeí, parků a nikdy nekončící zábavy. New York nabízí úplně vše, tedy kromě středověkých kostelů a jiných historicích památek, které byste zde hledali marně. Ve věčně rušných ulicích s davy lidí a silnicích plnými automobilů, se odehrává atmosféra velkoměsta, kterou nikde jinde nezažijete. Shluky mrakodrapů, ze kterých se při pohledu vzhůru točí hlava, spousta neonových reklam a obrazovek, velkolepé mosty a stavby vyzdvihující americkou hrdost. Ve městě je také mnoho zelených parků, ale pouze v některých je opravdu klid a možnost nerušeně relaxovat. 

Miami

Florida

Miami je významným centrem obchodu, umění a zábavy. Okouzlí svou čistotou, nádhernými plážemi a milým hispánským obyvatelstvem. Ulice města jsou naprosto čisté a udržované. Vzhledem k tomu, že mají pravidelné členění, tak se v nich snadno zorientujete a nehrozí zabloudění. Obyčejné domky i luxusní sídla jsou obehnány zelenými trávníky a ozdobeny palmami. Miami je místem, kde si přes den můžete užívat nádherných pláží, čistého moře a sportovních aktivit. V noci se město halí do víru zábavy. Miami je také významným floridským kulturním centrem. Nachází se zde spousta muzeí, galerií a divadel. Západně od města se rozkládá velmi známý Národní park Everglades.

Barcelona

Katalánsko

Barcelona je úchvatným a okouzlujícím místem na světě, kam ročně směřuje velké množství turistů. Tato hlavní metropole Katalánska je považovaná za jedno z nejzábavnějších míst v Evropě, takže máte o dobrou náladu postaráno. Tak jako zde naleznete uličky plné malých butiků, kaváren, barů, stejně tak je Barcelona městem plným historie, tradic a bohaté kultury. Nejlevnější letenky si můžete rezervovat z Prahy a v Barceloně budete zhruba za dvě a půl hodiny.    

Bangkok

Thajsko

Bangkok je se svými jedenácti miliony obyvatel největším a zároveň i hlavním městem Thajska. Jeho historické založení sahá až do 18. století. Je směsicí luxusních drahých domů, residencí, tržišť, rušné dopravy, ale i krásných buddhistických chrámů, které vyzařují klid a pohodu. V Bangkoku je řada restaurací s thajskou kuchyní, ale i těch s kuchyní mezinárodní. Thajská kuchyně je levná, přitom ale kvalitní, různorodá a chutná. Noční život v Bangkoku je velice pestrý. Restaurace, bary, diskotéky, go-go show a noční kluby však mohou mít otevřeno pouze do druhé hodiny ranní. V Bangkoku je celé spektrum dopravních prostředků, se kterými se můžete přemisťovat.